2022-2023 YAZ DÖNEMİ STAJ EVRAKLARI

Sevgili Öğrenciler;

Aşağıda staj evraklarını bulabilirsiniz. Bu evrakları doldurup, imzalatıp bana 02 Haziran 2023 tarinde ulaşacak şekilde göndermeniz gerekmektedir. Kargo bana en geç 02 Haziran 2023’te teslim edecek. Bu da sizin evrakları bulunduğunuz ilden en geç 30-31 Mayıs tarihinde göndermeniz anlamına gelmektedir. PTT Kargo ile göndermeyiniz, teslimatı çok vakit alıyor. Bu arada Karaman’da bulunan öğrenciler, elden teslim edebilir. Bilginize.

Bütün bu süreci anlatan staj kılavuzu aşağıda bulabilirsiniz.

***Staj Kılavuzu****

BİRİNCİ AŞAMA

Aşağıda ilk aşamada doldurmanız gereken evraklar bulunmaktadır.

1.Staj Başvuru Formu

2.İş Yeri Staj Sözleşmesi

NOT: Bu evraklara ek olarak bir de MÜSTEHAKLIK belgesinin E-Devlet Üzerinden alınması gerekmektedir. Nasıl alınacağına dair bilgilendirme Staj Kılavuzunda yapılmıştır.

Bu üç evrakı (Staj Başvuru Formu, İş Yeri Staj Sözleşmesi ve Müstehaklık belgesi) bana ulaştırmanız gerekmektedir. Staj kılavuzunu okudunuğuz takdirde ne demek istediğimi anlayacaksınız

Sizlere kolaylık olması açısından aşağıda geçen seneki örnek doldurulmuş versiyonlarını sizinle paylaşıyorum. Tekrar söylüyorum. Bu geçen seneki versiyonlardan esinlenerek yukarıdakileri BU YILA AİT OLAN versiyonları doldurmanızı bekliyorum.

Staj Başvuru Formu (Örnek Doldurulmuş)

Staj Sözleşmesi (Örnek Doldurulmuş)

İKİNCİ AŞAMA

Bu aşama staj evraklarının gönderilmesi ve Staj Otomasyonuna giriş yapılmasıdır.Bununla ilgili bilgilendirme Staj kılavuzunda yapılmıştır. Staj kılavunuzu okuyunuz. Staj yapacak öğrenciler en geç 08 Haziran saat 23.59’a kadar staj otomasyonuna giriş yapmak zorundadır. Sonrasında ben danışman hocanız olarak staj onayınızı verip, evrakları idareye teslim edeceğim.

Teslim edilen evraklara göre SBMYO yönetime sizlerin iş kazası sigorta girişinizi siz staj başlamadan önce yapacak. Bu süreçte ben size haber edeceğim ve siz stajınızın ilk günü E-Devlet üzerinden alacağınız sigorta giriş belgesinin çıktısıyla staj yapacağınız kuruma başvuracaksınız.

Sigortalar her öğrenci için ayrı ayrı yapılmayacaktır. Tek sefer SBMYO’da bu yaz staj yapacak olan bütün öğrenciler SGK sistemine girilecektir. Bu yüzden bekleyeceksiniz. Stajınızın ilk günü yani 03 Temmuz günü sigortanız başlamış olacaktır. Staj yapağınız kurumlara sigorta giriş belgesini stajınızın ilk günü getirebileceğinizi belirtiniz.

ÜÇÜNCÜ AŞAMA

Üçüncü aşamada (yani staj esnasında) doldurulacak evraklar aşağıdadır.

Staj Dosyası (WORD)

Staj Dosyası (PDF)

Staj Dosyası (Örnek Doldurulmuş) (PDF)

DÖRDÜNCÜ AŞAMA

Bu aşama staj evraklarının teslimini ve stajın değerlendirilmesini kapsamaktadır. Staj evraklarınızı 23-27 Ekim haftasında teslim edeceksiniz. Daha erken teslim edemezsiniz. En geç 27 Ekim saat 16.00’a kadar SBMYO’ya ulaşacak şekilde kargo ile ya da elden teslim edebilirsiniz.

Sonrasında sizlere ilan edilecek tarihte staj sunumu için bir toplantı organize edilecektir. Bu toplantıda sizler staj sürecinde ne yaptığınızı anlatacaksınız. Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programı hocaları ve öğrencileri önünde gerçekleştireceğiniz bu sunum da en az stajın kendisi kadar önemlidir. Sadece staj dostası telim etmeniz bir anlam ifade etmez. Staj sunumu yapmadığınız ya da yaptığınız staj sunumun yeterli olmaması halinde stajdan YETERSİZ sayılacaksınız.

Staj sunumu yöntemi ve tarihi ayrıca duyurulacaktır.